Bütün tasarım ve uygulamalarımızda olduğu gibi İZ ÇOCUK GELİŞİM ANAOKULU
için tasarladığımız ürünler, Avrupa çocuk güvenlik standartlarına uygun ölçüler, sağlığa zararsız malzemeler ( E1 sertifikalı ) , su bazlı ve kurşunsuz boyalar ( EN71-3 sertifikalı ) ve yapıştırıcılar kullanılarak üretildi.
PROJE ADI: İZ ÇOCUK GELİŞİM ANAOKULU
PROJE YERİ: İSTANBUL-2013

Erken çocukluk alanında bilimsel temelli eğitim modeller, yöntemler ve projeler geliştiren AÇEV,  okul öncesi dönemindeki çocuklara doğru başlangıçlar sağlamak amacıyla, uzun yıllara dayanan birikimini İz Çocuk Anaokulu ile hayata geçirmiştir. Eğitim modeli, uzman kadroları ve AÇEV’in desteği ile oluşturulan İz Çocuk Anaokulu; Özyeğin Üniversitesi Çekmeköy Kampüsü’nde 2-5 yaş arası çocuklara kapılarını açmış bulunmaktadır.

Bina mimarları tarafından seçilen ağaç ve yeşil temasını, anaokulu içerisinde tasarladığımız ürünler ve ortak alanlarda devam ettirerek görsel bütünlük sağlamayı hedefledik.
Anaokulu girişinde kurumsal kimliğe uygun olarak tasarlanan banko, çocuk ve velilere birlikte hizmet verilebilen farklı ölçülerde tasarlandı.

Ağaç ve doğa teması kullanılan geniş ortak alan, çok amaçlı kullanılmak üzere planlandı.
Yumuşak süngerlerle iç mekan oyun alanına dönüşen ortak aktivite alanı, kitap okuma, tiyatro gibi sahne aktivitelerine uygun, aynı zamanda öğrencilerin toplanma alanı veya özel günlerde sahne olarak da kullanılabilecek şekilde tasarlandı.

Sınıflarda kullanılan panolar da temaya uygun olarak ağaç formunda ve yeşili en iyi yansıtacak doğal ahşap malzemeler kullanılarak tasarlandı. Üzerlerinde kullanılacak gün-ay-yıl ,hava durumu ve duygular görselli mıknatıslar da özel olarak tasarlanıp üretildi.