Bütün tasarım ve uygulamalarımızda olduğu gibi BORUSAN NEŞE FABRİKASI için tasarladığımız ürünler, Avrupa çocuk güvenlik standartlarına uygun ölçüler, sağlığa zararsız malzemeler ( E1 sertifikalı ) , su bazlı ve kurşunsuz boyalar ( EN71-3 sertifikalı ) ve yapıştırıcılar kullanılarak üretildi.
PROJE ADI: BORUSAN NEŞE FABRİKASI
PROJE YERİ: Adıyaman OSB-2013
Afyonkarahisar OSB-2014
Malatya OSB-,2015
Balıkesir OSB-2016

Borusan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı iş birliği ile sanayide kadın istihdamının arttırılmasını ve kadının güçlendirilmesini desteklemek üzere “Annemin İşi Benim Geleceğim” projesini hayata geçirdi.

Bu kapsamda 10 ildeki 10 organize sanayi bölgesinde (OSB) “Borusan Neşe Fabrikası” adıyla, 0-6 yaş grubu çocuklara yönelik kreş ve gündüz bakım evleri açmayı planlıyor. Borusan Neşe Fabrikaları, çocuklarının bakımı nedeniyle çalışma imkanı bulamayan kadınların hayatını kolaylaştırması ve bu çerçevede Türkiye ekonomisinde nitelikli kadın işgücünün katkısının artırılması hedefleniyor.

Crocodily Kid’s Architect olarak bu projede iç ve dış mekan yerleşim planları ve mobilya tasarımı konularında çalıştık. Okulların adının Neşe Fabrikası olması giriş bölümü için tasarladığımız gülümseyen banko ve kullandığımız gökkuşağı renklerinin çıkış noktası oldu. Sınıflar yaş gruplarına göre ayrılırken her sınıf için farklı renk kodları belirlendi. Sınıf içlerinde duvar ve mobilya detaylarında seçilen sınıf rengi kullanıldı. Her mekanda yaş grubuna uygun ve farklı detaylarla ilgi köşeleri tasarlarken öğretmenler odası, ortak kullanım alanları ve bahçe oyun alanının da yerleşim planlarını çalıştık.

Bu projede yer almaktan Crocodily ekibi olarak büyük mutluluk ve gurur duyduk.