Bütün tasarım ve uygulamalarımızda olduğu gibi BÜMED MEÇ Okulları için tasarladığımız ürünler, Avrupa çocuk güvenlik standartlarına uygun ölçüler, sağlığa zararsız malzemeler ( E1 sertifikalı ) , su bazlı ve kurşunsuz boyalar ( EN71-3 sertifikalı ) ve yapıştırıcılar kullanılarak üretildi.
PROJE ADI: BUMED- MEÇ OKULLARI
PROJE YERİ: İSTANBUL
Arnavutköy-2015
Moda-2016
İstinye-2017

Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği, eğitim kalitesini üniversite öncesine taşıyarak nitelikli eğitim verecek bir okul öncesi, ilkokul ve ortaokul kazandırmak amacıyla BÜMED Merak Eden Çocuk (MEÇ) Okulları’nı kurmuştur. BÜMED MEÇ Okulları, Arnavutköy, Moda ve İstinye yerleşkelerinde hizmet vermektedir.

MEÇ okullarının yerleşkelerinde farklı sınıf ve çeşitli atölye tasarımlarını çalıştık. Anaokulu sınıf tasarımlarımızda, eğitim sistemine uygun olarak tasarlanan ergonomik mobilyalar ve oyun evleri mekanların iç alanlarına uygun şekilde yerleştirildi.

İstinye’deki MEÇ için tasarladığımız çatı kütüphanesinde, çocukların rahat kitap okuyabilecekleri köşeler tasarlarken sıcak bir ortam yaratmak amacı ile ağaç figürü kullandık. Keyifli bir kütüphane tasarlarken mekanı en verimli şekilde kullanmayı da hedefledik. Yerleşim planını çalışırken kitaplıklar, masa ve sandalyeli oturma alanları ile rahat oturma alanlarını da tasarıma dahil ettik.

Sanat atölyesinde ise eğitimcilerin yönlendirmeleri ile farklı aktiviteler için uygun mobilyalar tasarladık. Tavana monte raflar depolama için yer kazandırırken, altlarındaki panolarda çizim yapılabilmesi, panolar arasındaki ipler, yapılan işlerin sergilenmesi veya kurutma işlevi için kullanılabilmektedir.