Bütün tasarım ve uygulamalarımızda olduğu gibi İNO- İleri Nesil Okulları için tasarladığımız ürünler, Avrupa çocuk güvenlik standartlarına uygun ölçüler, sağlığa zararsız malzemeler ( E1 sertifikalı ) , su bazlı ve kurşunsuz boyalar ( EN71-3 sertifikalı ) ve yapıştırıcılar kullanılarak üretildi.
PROJE ADI: İNO ANAOKULU PROJESİ
PROJE YERİ: İSTANBUL

İleri Nesil Okulları Çekmeköy Kampüsü, kurumun kimliği, hedefleri, kullanıcı yaş aralığı ve kurum tarafından belirtilen istek ve ihtiyaçlar doğrultusunda Crocodily’nin tasarım prensiplerini ve heyecanını da katarak iç mekan tasarımını üstlendiğimiz bir proje gerçekleştirdik.

Okulun benimsemiş olduğu renklerden ve çizgilerden ilham alıp bu renkli dünyayı okulun her bir yanına taşıdık. Tasarımlarda, öğrencilerin gelişimlerine katkıda bulunmanın yanı sıra okula gelmek için heyecanlarını ve heveslerini arttırmak hedeflerimizin başında geliyordu.

Önce hareketli ve eğlenceli bir karşılama bankosuyla giriş holü karşılıyor. Bu alanda okulun renkleri , çizgisi ve Crocodily’nin hayal gücü birleşerek renkli bir tasarım ortaya çıktı.

Koridorlarda hem öğretmen hem öğrencilerin bir arada kullanabilecekleri, sergileme ve aktivite amaçlı kullanılabilecek dekoratif figürlerle desteklenen birimler oluşturduk. Bu sayede herkes için kullanışlı ve görsel zevke de hitap eden çok yönlü tasarımlar oluşturduk.

Sınıflar için okul ile yapılan toplantılar sonucu kurumun istekleri göz önünde bulundurularak, her yaş grubunun ihtiyaçlarına ve zevklerine ayrı ayrı hitap edebilecek sınıflar tasarladık.Çocukların mekanın her bir köşesini kendilerinin deneyimleyebileceği alanlar oluşturduk . Böylelikle burada bulunmak için heyecan duymalarını sağlayacak ve kendilerini ait buraya ait hissettirecek mekanlar ortaya çıkmış oldu.

Biz de böyle bir proje ile çocukların eğitim ve gelişimine katkıda bulunurken hayal dünyalarını genişletecek eğlenceli ve farklı mekanları hayata geçirmekten büyük mutluluk duyuyoruz.