Bütün tasarım ve uygulamalarımızda olduğu gibi KÜÇÜKÇEKMECE BELEDİYE ANAOKULU için tasarladığımız ürünler, Avrupa çocuk güvenlik standartlarına uygun ölçüler, sağlığa zararsız malzemeler ( E1 sertifikalı ) , su bazlı ve kurşunsuz boyalar ( EN71-3 sertifikalı ) ve yapıştırıcılar kullanılarak üretildi.
PROJE ADI: KÜÇÜKÇEKMECE BELEDİYE ANAOKULU
PROJE YERİ: İSTANBUL-2012

Modern ve farklı bir eğitim sistemi için eğitimcilerle yaptığımız uzun toplantılar ve planlama aşamaları sonucunda, farklı yaş gruplarının birbirleriyle etkileşime girebildikleri ve özgürce alanın tamamını kullanabildikleri duvarsız eğitim yapılan bir mekan tasarladık.

Uzun bir tasarım sürecinin sonunda, aktivitelere göre ve yenilikçi bir yaklaşımla tasarlanan mekan çocuklara karar verme, seçim yapma, sıralama, gibi becerileri kazandırarak etkin öğrenmelerini destekleyici bir ortam sağlamaktadır. Duvarların olmadığı eğitim alanları birbirlerinden farklı dekoratif bölücü paneller ile ayrılıp değişik aktiviteler ile birleşmektedir. Kimi zaman bir bölümden diğer bölüme bir labirentten geçerken kimi zaman da iki katlı bir oyun evine çıkıp kendinizi farklı bir bölümde bulabiliyorsunuz.

Modern eğitim anlayışına en uygun malzeme ve renk seçimleriyle, eğitimcilerle birlikte tamamlanan Küçükçekmece Anaokulu açık sınıf eğitim sisteminde örnek bir anaokuludur.