Bütün tasarım ve uygulamalarımızda olduğu gibi MEF OKULLARI Bahçeşehir Anaokulu
için tasarladığımız ürünler, Avrupa çocuk güvenlik standartlarına uygun ölçüler, sağlığa zararsız malzemeler ( E1 sertifikalı ) , su bazlı ve kurşunsuz boyalar ( EN71-3 sertifikalı ) ve yapıştırıcılar kullanılarak üretildi.
PROJE ADI: MEF OKULLARI Bahçeşehir Anaokulu
PROJE YERİ: İSTANBUL-2013

Mef Okulları Bahçeşehir kampüsünün anaokulu olarak planlanan bölümünde, koridorlara, duvarlara ve kapı üzerlerine uygulanan renkli ahşap figürlerle, mekânlar ana okulu çocuklarının neşeli dünyasına dönüştürüldü.

Giriş bölümü için düşünülen dört mevsim ağacı, mıknatıslı ahşap yaprakları ile her mevsim değişebilecek şekilde tasarlandı. Veli bekleme alanında da yeşil ve doğa teması devam ettirilerek açık-koyu yeşil ahşap paneller ve panolar kullanıldı. MEF okullarının kullandığı görsellerden olan renkli çocuk ellerini de karşılama bölümünde tasarıma ekledik.

Okulun akademik başarısı ve eğitim sistemine yaklaşımını tasarımda yansıtmak adına harf ve kalem figürlerini farklı ürün tasarımlarında kullandık. Atölyelerin kapılarında anaokulu çocuklarının tanıyabileceği figürler kullanarak kendilerini rahat hissedecekleri bir ortam yaratmayı hedefledik. Sınıf kapılarında düşünülen ahşap kalem figürlerini sınıfların içerisinde kullanılan renk temasına uygun olarak pano tasarımına da taşıdık.