Bütün tasarım ve uygulamalarımızda olduğu gibi Özel Üsküdar SEV İlkokulu Ek Bina için tasarladığımız ürünler Avrupa çocuk güvenlik standartlarına uygun ölçüler, sağlığa zararsız malzemeler (E1 sertifikalı), su bazlı ve kurşunsuz boyalar (EN71-3 sertifikalı) ve yapıştırıcılar kullanılarak üretildi.
PROJE ADI: Özel Üsküdar SEV İlkokulu Ek Bina
PROJE YERİ: İSTANBUL

SEV İlköğretim Kurumları tarafından yapımı gerçekleştirilen ek binanın konsept iç mekan tasarımını üstlendiğimiz bu projede SEV kurumsal kimliği, kullanıcı yaş grupları, kurumun istekleri ve ihtiyaçlarını belirttikleri toplantılar tasarımların şekillenmesinde büyük rol oynadı.

Tasarımlarda, öğrencilerin zihinsel, ruhsal ve kültürel gelişimlerine katkıda bulunmanın yanı sıra her gün zamanlarının büyük bir çoğunluğunu geçirdikleri mekana gelmek için daha fazla merak ve heyecan yaratmak amaçlandı.
Ortak alanlarda bulunduğu kattaki sınıfların ortak özelliğini taşıyan aktivite panoları ve bunun yanında sergi ve duyuru panosu olarak öğretmen ve öğrencilerin aktif olarak kullanacakları, sanat ve bilimi her daim hayatlarının bir parçası haline getirmek için fonksiyonel ve eğlenceli birimler tasarlandı.

Dersliklerde öğrencilerin öğrenme heyecanını arttıracak, teknoloji ve tasarımın bir arada düşünüldüğü, mekanın ait olduğu dala yönelik işlevsel ve eğlenceli tasarımlar gerçekleştirildi. Böylece bilgiyi görsellikle destekleyecek renkli mekanlar ortaya çıktı.

Sanat ve bilimin ayrılmaz bir bütün olduğunun farkındalığıyla, SEV Eğitim Kurumlarının eğitim felsefesini de barındırarak çalıştığımız tasarımlarımızın sağlıklı, öğrenme isteğiyle dolu, başarılı çocukların gelişiminde katkıda bulunabilmenin mutluluğu içerisindeyiz.