Bütün tasarım ve uygulamalarımızda olduğu gibi SAKIP SABANCI MÜZESİ çocuk alanları için tasarladığımız ürünler, Avrupa çocuk güvenlik standartlarına uygun ölçüler, sağlığa zararsız malzemeler ( E1 sertifikalı ) , su bazlı ve kurşunsuz boyalar ( EN71-3 sertifikalı ) ve yapıştırıcılar kullanılarak üretildi.
PROJE ADI: SAKIP SABANCI MÜZESİ ÇOCUK ATÖLYESİ
PROJE YERİ: İSTANBUL-2017

İstanbul Emirgan da bulunan Sakıp Sabancı Müzesi’nde çocukları sanatla buluşturan Sera Eğitim Atölyesini ufak dokunuşlarla çocukların dünyasını yansıtan renkli bir mekana dönüştürmeyi hedefledik.
Sanatla iç içe olan çocukları, en güzel her yere sıçramış boya damlaları ile anlatacağımızı düşündük ve Sera Eğitim Atölyesi’nin logosu olan at ile birleştirerek yönlendirme ve atölye giriş tabelasında kullandık. Atölyeye giden yürüyüş yolu kenarındaki geniş yeşil alana büyük ahşap harfler tasarlarken çocukların dikkatini çekecek eğlenceli bir yönlendirme yapmayı amaçladık. Giriş tabelasında kullandığımız figürleri atölye cephesinde de folyo uygulamalarıyla devam ettirdik.

Atölye içinde ise eğitmenlerin ihtiyaç ve kullanım amaçlarına göre mekan boyunca farklı işlevler için kullanılacak bir pano tasarladık. Eğitimlerde giyilen önlükler ile gerek atölye gerekse müze içerisindeki eğitimlerde kullanılacak minderlerde de figürleri kullanarak görsel bütünlük sağlamayı amaçladık. Pano önü için tasarlanan asimetrik, yumuşak ve hafif sünger üniteler iç ve dış mekanda rahatlıkla kullanılabiliyor.