Bütün tasarım ve uygulamalarımızda olduğu gibi TAD Ataşehir için tasarladığımız ürünler, Avrupa çocuk güvenlik standartlarına uygun ölçüler, sağlığa zararsız malzemeler ( E1 sertifikalı ) , su bazlı ve kurşunsuz boyalar ( EN71-3 sertifikalı ) ve yapıştırıcılar kullanılarak üretildi.
PROJE ADI: TÜRK AMERİKAN DERNEĞİ ANAOKULU-Ataşehir
PROJE YERİ : İSTANBUL-2014

TAD Eğitim ve Öğretim Sistemi, okul öncesi öğretimde referans alınan dünyaca kabul görmüş eğitim metotlarının Profesyonel Eğitim Danışmanları tarafından sentezlenmesi ile oluşturulmuştur.

Ataşehir kampüsünde 2-3 yaş sınıflarını, drama ve sanat atölyeleri ile ve uyku sınıfın eğitim sistemine uygun olarak tasarladık. Ortak alanlara renk katmak için tüm atölye ve sınıfların kapılarına tanımlayıcı ahşap figür tasarımları uyguladık. Sınıflar, yaş grupları göz önünde bulundurularak değişik aktivite ve ihtiyaçlara cevap verecek şekilde birbirinden farklı temalarda düşünüldü. Renkler ve malzemeler eğitimciler ile birlikte eğitim sistemine göre belirlenerek hem eğlenceli hem de tüm ihtiyaçları karşılayan sınıflar yaratıldı.

Uyku sınıfında, yumuşak renkler ve açık renk doğal malzeme kullandık. Öğretmenler ve çocukların bir arada rahat oturabilecekleri bir okuma köşesi de uyku odasının içinde yer aldı. Müzik atölyesi tasarımında çocuklar için minik bir sahne ve kulis alanı tasarladık. Nota eğitimi için mıknatıslı pano kullanılırken materyaller için tasarlanan mobilyalar canlı renkleri ile detaylandırdık. Sınıf duvarında kullanılan özel ölçülerde imal edilmiş dev ksilofon da eğlenceli bir mekan yaratılmasına katkıda bulundu. Drama atölyesinde, eğitimcilerin de yönlendirmeleri ile öğrencilerin sosyal gelişimlerini ve yaratıcılıklarını destekleyici tasarımlar yapıldı.